Somon DNA Tedavisi Ankara Tunalı

ANKARA SOMON DNA AŞISI

Somon DNA aşısı nedir?

Gençlik aşısı olarak da bilinen somon DNA aşısı içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit ve çok sayıda vitamin, minarel, aminoasit, protein ve inorganik tuz içerir. Günümüzde ciltte hücre yenileme amacıyla kullanılır. Cildi yoğun olarak nemlendirir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca içerisindeki vitamin, mineral ve aminoasitler ile leke görünümünü azaltır. En önemli etkilerinden bir tanesi de kollajen yapımını uyararak cilde dolgun bir görünüm vermesidir. Bunlara ek olarak yara-yanık-akne izlerinde de fraksiyonel lazer, iğneli radyofrekans veya dermapen gibi uygulamalar ile kombine edilerek kullanılır.

Somon DNA aşısı hangi amaçlarla uygulanır?

– Cilde nem verme ve elastikiyetini artırmada,
– Yüz, göz altı, boyun ve ellerdeki ince çizgileri azaltmada,
– Göz altı morluklarını azaltmada,
– Leke tedavisinde,
– Akne ve akne izlerini azaltmada,
– Yanık ve yara izlerinin azaltılmasında kullanılır.

Somon DNA aşısı uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Somon DNA’sı için kullanılan teknikler genel olarak mezoterapi uygulamasına benzerdir. İşlemden yaklaşık 20-30 dk önce topikal anestezik kremler uygulama yapılacak bölgeye sürülür. Anestezi sonrası çok ince uçlu enjektörlerle yapılan işlem genellikle ağrısızdır. Mikroenjeksiyon tekniği kullanılarak 1-2 cm arayla somon DNA’sı cilt altına verilir. İşlem, hedeflenen bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20-30 dk sürer.

Somon DNA aşısı kaç seans uygulanmalıdır?

Somon DNA aşısı 3-4 ay gibi kısa sürede cildin daha genç ve dolgun görünmesini sağlar. Uygulama sıklıkları bölgeden bölgeye değişmekle beraber ortalama 14-21 gün arasında yapılan 3 seans şeklindedir.

Somon DNA aşısı etkinliği ne kadar sürer?

Somon DNA aşısı deriyi PRP gibi en doğal biçimde uyaran ve yenileyen sistemlerdendir. İlk seanstan sonra bile derideki ince çizgilerde ve lekelerde azalma gözlenir. Deri ekstra nem kazanır. Ancak bu etkinin uzun vadeli olması için kür tedavisi (3 seans) önerilir. Kür tedavisinin etkinliği ise 1-2 yıl arasında değişir. Ancak yaşlanma sürecinin yavaşlatılması ve etkinliğin artması için uygulamanın her yıl tekrarlanması önerilir.

Somon DNA aşısı uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrası kişi sosyal hayatına aynen devam edebilir.

Somon DNA aşısı kimlere uygulanmaz?

– Hamile ve emzirenler,
– Akut ve kronik enfeksiyonu olan hastalar,
– Tümör ve metastaz varlığında uygulanmamalıdır.