Ankara Medikal Yüz Bakımı

ANKARA MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cilt bakımı, cildin temizlenmesi ve tazelenmesi için yapılan bir işlemdir. Medikal cilt bakımı bakım ve tazeleme işleminin profesyonel ürünler ile cilt problemleri de çözümlenerek biraz daha tedavi odaklı olarak uzman kişi tarafından yapılmasıdır.

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Medikal cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha tedavi odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için ek cihazlar kullanılabilir. Uygun adımlar tamamlanır ve ciltteki ilk etki tedavi olarak başlatılır.

Düzenli uygulamalarda,

 Cilt tonu dengelenir.
 Yüzeysel çizgi ve lekeler tedavi edilir.
 Cilt yağlanması kontrol altına alınır ve kuruma, yağlanma gibi problemler dengelenir.
 Makyaja olan ihtiyaç ciddi derece azalır.
 Sıkılaşma elde edilir.