Dövme Silme Ankara

ANKARA DÖVME SİLME

Bugün her 4 kişiden 1’inde en az 1 dövme bulunuyor ve dövmeyi yaptıran 3 kişiden 1’i sildirmek istiyor. Yine dövme yaptıran 5 kişiden 1’inde de 1’den fazla dövme bulunuyor. Dövme bu kadar popülerken, sildirmek için çeşitli yöntemler denenmiştir ancak bu yöntemlerden hiçbiri lazer kadar kolay ve yüz güldürücü değildir.

Q anahtarlı lazerler nano saniyelerde atış yapan hızlı cihazlar olup, deri hücreleri içine yerleştirilen boya parçalarını hem ısı, hem de ses dalgaları ile patlatarak dövmeyi silerler. Yapımı 6-8 saat süren orta boy bir dövmenin silinmesi en fazla 5-10 dk. sürerken, işlem sırasında sadece yanma hissedilir. Silme sonrası oluşan kabuklar ortalama 10 günde düşer. Amatör dövmeler 2-6 seans, profesyonel dövmeler 4-8 seansta iz kalmadan silinebilir. Lazer seanslarında lokal anestezi uygulanır ve sonrasında yara onarıcı kremler kabuklar düşene kadar sürülür.

• Sanıldığının tersine amatör dövmelerde boya parçacıkları az miktarda ve derinin daha üst tabakalarına yerleştirildikleri için profesyonel dövmelerden daha kolay silinir.

• İster amatör olsun, ister profesyonel, siyah renk dövmeler en kolay silinenleridir. Kırmızı, mavi gibi ana renkler de yine yeşil, turuncu gibi ara renklere göre daha kolay silinir.

 Eski dövmelerde boya parçaları kısmen doku tarafından da yok edildiği için yeni dövmelerden daha kolay silinir…

• El ve ayak tabanı derisi daha kalındır. Bu sebeple bu bölgelerdeki dövmeler zor silinir.

• Dövme alanı direk güneş ışınlarına maruz kalmadığı sürece yaz aylarında tedaviye devam edilebilir.