Ankara Botoks Hakkında Merak Edilenler
BLOG,  Botoks,  Yüze Bütünsel Yaklaşım

Botoks Hakkında Merak Edilen Her Şey

Yaşlanmayla birlikte yüzümüzde belirginleşen, mimik kaslarının kasılması sonrasında oluşan kırışıklıklar ve çizgiler, botoksla giderilebilir.

Botoks aslında “botulinium toksin” adı verilen Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen botulinum nörotoksin tip A’dan yapılır. Botulinum toksini, 50 yılı aşkın süredir tıp dünyasında yaygın bir şekilde kullanılan bir materyaldir.

2002 yılında gözler arasındaki alanda kaş çatmalarının yol açtığı kırışıklık görünümünü iyileştirmek amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. 2004 yılında aşırı terlemenin, 2010 yılında baş ağrısının tedavisinde kullanımı uygun görülmüştür.

Günümüzde en hızlı sonuç veren ve en etkili yaşlanma karşıtı uygulamaların başında yer almaktadır.

Uygulama öncesi çoğu zaman lokal anestezik kremlere bile gerek olmaz.

Uygulama süresi 5 dakikadır.

Uygulamadan 5 dakika sonra ise işe ve sosyal hayata dönülebilir.

Uygulamadan 3 gün sonra etkisi görülmeye başlar, etki 10. gün maksimuma ulaşır. Bu nedenle işlemden 10 gün sonra kontrol yapılması önerilir.

Etkisi yaklaşık 4 ay sürer. 4-6 ayda bir tekrarlanmalıdır.

Bir kez yapılıp etkisi geçtikten sonra eskisinden daha kötü olunmaz.

Mimik kırışıklıklarını geçici süre ile yok ettiği için, erken ve tekrarlayan uygulamalar kırışıklıkların derinleşmesini ve kalıcı hale gelmesini önler.

Botoksun ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda yapılan uygulamalarda hastalarda izlenen “şeytan bakışı” yani kaşların üçgen hale gelip çok kalkması ve “tavşan gülüşü” yani gülerken burun üzerinde oluşan kırışıklıklar da yeni uygulama noktaları ile engellenebilmektedir. Yani botoks uygulandıktan sonra görünümünüz, ifadeniz, bakışınız bozulmaz.

Botoks doğal görünümünüz hiç değişmeden uygulanabilir.

Uygulamadan sonra alın bölgesi daha parlak ve aydınlık görünür, göz çevresi açılır, kaşlar uç kısımlarından yukarı kaldırılabilir.

Aynaya bakıldığında daha duru, dinlenmiş, enerjik ve canlı görünüme kavuşulabilir.

Botoks diğer kozmetik uygulamalar olan, dolgu, gençlik aşıları, mezoterapiler, PRP, peeling ve lazer tedavileri ile birlikte uygulandığında, yüze bütünsel bir yaklaşım ile çok daha etkili olur.

Botoks fiyatı neredeyse kaliteli bir yaşlanma karşıtı krem fiyatına eşdeğerdir. Etkinliği ise ondan çok çok daha fazladır. Etki süresi de uzundur.

Kırışıklık tedavisi dışında migren tedavisinde ve kol altı, avuç içi ve ayak tabanında aşırı terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, otoimmün hastalığı olanlarda uygulanmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.