Ankara Erkek Botoksu (Brotoks)
BLOG,  Botoks

Erkek Botoksu Hakkında Merak Edilenler (Brotoks)

Erkekler Botoks Yaptırır mı?

Evet, erkekler botoks yaptırır. Tüm dünyada ve ülkemizde Botoks, en sık uygulanan kozmetik işlemdir ve tüm kozmetik işlemlerin yaklaşık %40’ını oluşturur. Özellikle son 5 yılda botoks uygulamalarında patlama olmuştur. Bunların yaklaşık %6’sını erkekler oluşturmaktadır. Her 8 kozmetik uygulamadan 1’i erkeklere yapılmaktadır. Özellikle son birkaç yıldır erkeklerin kozmetik uygulamalara karşı konservatif tutumlarında değişiklikler görülmeye başlanmıştır. Bunun sebepleri kozmetik uygulamaların artan kabul edilirliği ve botoks uygulamalarının etkin ve güvenli oluşu olabilir. İşlem sonrası herhangi bir iyileşme sürecine gerek duyulmaması ve hemen işe dönülebilmesi de nedenler arasındadır.

Erkekler Neden Botoks Yaptırır?

Gençliğine düşkün olmak ve onu korumak için elinden geleni yapmayı istemek doğal olarak yalnızca kadınlara özgü bir özellik değildir. Botoksun erkekler arasında yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden biri günümüzün zor ekonomik koşullarında iş bulma ve işi koruma yükünü daha fazla üzerlerinde hissetmeleri olabilir. Çünkü daha çekici ve genç bir görüntü iş pazarında gün geçtikçe önem kazanıyor. Botoks sadece bir gösteriş aracı değil, daha da önemlisi etkili bir özgüven aracıdır. Bu nedenle de botoks deneyen erkek hastalar daha iyi görünüp, hissedip, özgüven kazanarak rakipleri üzerinde rekabet avantajı elde ediyorlar. Profesyonel eğilimlerin yanında kişisel durumlar da erkekleri botoksa yönlendirebiliyor. Boşanma veya uzun süreli bir ilişkinin bitmesi ile pek çok erkek yıllar sonra ilişki sahnesine geri dönmeyi hedefliyorlar. Botoksla yapılan küçük dokunuşların, bu durumlarda büyük etkisi oluyor. Hem fiziksel hem de özgüvendeki olumlu etkisi nedeniyle erkekler de botoks yaptırıyor.

Brotox Nedir?

Erkeklere yapılan botoksa BROTOKS denmektedir.

Erkek Botoksu Kadınlara Yapılan Botokstan Farklı Mıdır?

Kadınlara yapılan botoks ile, brotoks arasında farklılıklar vardır. Çünkü erkeklerin yüz kas hareketleri daha büyük ve kasları daha kuvvetlidir. Bu farklılıklar kırışıklıkların da farklı olmasına neden olur. Subkutan yağ dokuları yaşla beraber daha fazla azalır, yüz kaslarının kuvvetli olması ve subkutan yağ dokusunun azlığı kırışıklıkların daha derin olmasına neden olur. Bu nedenle erkeklerde kadınlardan daha yüksek botoks dozları
gerekmektedir, yüksek dozlara rağmen farklı bir yan etki görülmesi beklenmez.

Erkeklerde perioral bölgede kadınlara nazaran daha az kırışıklık gözlenmektedir. Bu bölgede daha nadir uygulama gerekmektedir. Erkeklerde masseter kası yani çene köşesi hacminin azalması ve yüz ovalinin incelmesi için uygun olduğu belirtilmiştir. Bu tedavi aynı zamanda diş sıkma problemini de azaltmaktadır. Erkeklerdeki bu farklılıklar nedeniyle, doğru noktalara, doğru doz botoksun uygulanması çok
önemlidir. Deneyimli uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Erkeklerde Terleme Tedavisinde Botoks Nasıl Uygulanır?

Bölgesel aşırı terleme sosyal ve mesleki hayatı çok etkileyen bir problemdir.
Erkeklerde özellikle kolaltı, avuç içi ve ayak tabanı bölgesinde aşırı terleme probleminde de botoks kullanılmaktadır. Bölgesel aşırı terleme ergenlik dönemlerinde başlar ve bazen üzerine kötü koku da eklenebilir. Kolaltı terlemesinde botoks FDA onayı almıştır ve çok etkilidir. Uygulandıktan 2-4 gün sonra etkisi başlar, 6-9 ay sürer, hatta bazı hastalarda da 1 yıla kadar uzayabilir. Etkisi bitince düzenli uygulanması önerilmektedir.