Dudak Dolgusu Ankara Tunalı

ANKARA DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu, gençlerde ince dudakları hacimlendirmek, şekil vererek daha çekici bir görünüm sağlamak ve gülüş estetiğini düzeltmek için, daha ileri yaşlarda ise oluşan hacim kayıplarının giderilerek daha genç bir görünüm sağlanması için uygulanmaktadır.

Dudak dolgusu ile hem dudak kenarlarına dolgu yapılarak, kontür hattı belirginleştirilebilir, hem de iç kısımlar doldurularak şekillendirilir.

İşlem öncesi yarım saat kadar lokal anestezik sürülebilir. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer. İlk 2-3 gün biraz ödem, şişlik ve morarma görülebilir. İşlem sonrası 1-2 gün sıcak içeceklerden kaçınmak gerekmektedir.

Kalıcılığı 9-12 aydır. Bu süre sonunda birkaç kez tekrarlanırsa dolgunun kalıcılığı artar.

DUDAK DOLGUSU HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Dudak dolgusu nedir?

Dudaklar hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan yüzdeki en önemli noktalardan birisidir. Yoğun damar yapısı ve hareketli nedeniyle dudaklarda, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüronik asitli dolgular kullanılmaktadır. Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon gerektiren, doldurucu bir uygulama yöntemidir.

Kimler dudak dolgusu yaptırabilir?

Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince barkod çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu dudaklarda nerelere yapılır?

Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

Dudak dolgusunun etkileri nasıldır?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür. İlk 3 gün biraz daha şiş ve ödemli görülebilir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudaklar çok hassas organlardır ve bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Sonra çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyona başlanır. 20-30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir.

Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle sert çiğneme hareketleri, aşırı mimikler ve sıcak bir şeyler yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir.

Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu?

Çok nadir, İşlem sonrası minimal şişlik ve ödem olabilir, çoğu hastada kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için şişlik ve morluk oluşmaz.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir.

Dudak dolgusunun etkisi süresi ne kadardır?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 4-12 aydır.

Ankara’da dudak dolgusu fiyatı ne kadardır?

Dudak dolgusu kişiye özel bir işlemdir. Her yüze, o yüzün oranları dikkate alınarak, ihtiyacına göre dudak dolgusu uygulanır. Fiyat belirlenirken uygulamanın miktarı esas alınır.

Ankara’da dudak dolgusu kampanyaları ve indirimlerinden nasıl haberdar olabilirim?

Gerek websitemizdeki duyurular bölümünden, gerek Instagram ve Facebook sayfalarımızdan güncel dudak dolgusu indirim ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.