Dermapen - Dermaroller Ankara Tunalı

ANKARA DERMAPEN – DERMAROLLER

Dermapen-Dermaroller (Mikroiğneleme) nedir?

Bir silindir üzerinde sıralanmış mikroiğneleri olan dermaroller tedavisi cildin yeniden yapılanmasını sağlayan bir diğer tedavi şeklidir. Dermaroller ile oluşturulan travma kullanılan dermaroller derinliğine bağlı olarak 0.5-2.5 mm arasında değişir. Dermapende ise uygulama kalem benzeri bir sistem ile gerçekleştirilir ve bölgesel olarak tedavi derinliği değiştirilebilir. Sonuç olarak her iki sistemde de cildimizde kontrollü bir şekilde birçok küçük kanal açılır ve cildimizin yara iyileşme mekanizması harekete geçer. Ciltte kollajen ve elastin sentezi artar. Kontrollü yara iyileşmesi ile cildin görüntüsü düzelir. Mikroiğneleme sistemi FDA onaylı bir sistem olup cildin daha parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca birçok serumun (hyalüronik asit, vitamin, PRP, vs) oluşan kanalcıklardan derinin alt tabakalarına nüfus etmesine olanak tanır ve tedavi etkinliğini artırır. Özellikle saç dökülmesi şikayeti olanlarda PRP ve mezoterapi ürünlerinin daha derin tabakalara ulaşmasına yardımcı olur.

Dermapen-Dermaroller hangi amaçlarla uygulanır?

– Akne ve akne izlerinde, gözenek daraltmada,
– Gözenek daraltmada,
– Deri gençleştirmede,
– İnce çizgileri azaltmada,
– Leke (gebelik, yaşlılık, güneş lekeleri) tedavisinde,
– Göz altı morluk tedavisinde,
– Çatlak tedavisinde,
– Skar tedavisinde,
– Saç dökülmesinde uygulanır.

Dermapen-Dermaroller uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

İnce kırışıklık, leke, gözenek ve saç dökülmesi problemlerinde genellikle 1-1.5 mm arasında uygulama yapılırken, çatlak, akne izi ve skar görünümünü azaltmak için 2-2.5 mm ile uygulama tercih edilir. Göz altı morluk tedavisinde ise uygulama alanındaki deri çok ince olduğundan 0.5-1 mm arasında uygulama yapılır. İşlem uygulanan alanın büyüklüğü ile orantılı olarak 10-30 dk arasında sürer. İşlem rahatlatıcı serum veya maske uygulaması ile sonlandırılır.

Dermapen-Dermaroller etkinliği ne kadar sürer?

Probleme göre 2-3 hafta ara ile 4-6 seans önerilen mikroiğneleme sistemlerinin etkinliği ortalama 1 yıl sürer.  Ancak 6. ay yapılacak bir uygulama ile cildin tekrar uyarılması etkinliği artırır.

Dermapen-Dermaroller uygulaması sonrası nelere dikkat edilmeli?

En az 30 SPF içeren güneşten koruyucu kullanılması,
Tahriş yapma potansiyeli olan ürünlerin aynı gün kullanılmaması,
Derinin sık sık nemlendirilmesi,
Probleme uygun devam kremleriyle tedaviye devam edilmesi önerilir.