Ameliyatsız İplerle Yüz Germe Tunalı Ankara

ÖRÜMCEK AĞI VE İP ASKI YÖNTEMİ

Yüzümüz yaşla beraber aşağıya doğru sarkmaya başlar. Cilt sıkılığımız azalır, yüz ovalimiz giderek bozulmaya başlar. Yüzdeki bu sarkmayı durdurup toparlamak için artık günümüzde ameliyatsız birçok yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri vücut tarafından tamamen yok edilen PDO (Polydioxanone) ipler kullanarak yüzü germektir. Bu yöntem klasik iple yüz germe yönteminden çok farklıdır ve çok daha güvenlidir. Cilt altına yerleştirilen ipler 6-8 ay içinde tamamen erirken kollajen artarak yüzü yukarı doğru çeker. İlk olumlu etkiler ipler yerleştirilir yerleştirmez başlar ve 1-2 ay içinde maksimuma ulaşır. Kalıcılığı 1-1.5 yıldır.

Özel iğneler sayesinde cilt altına yerleştirilen ipler, bir çeşit ağ örerek (örümcek ağı) yüzü yukarı doğru çeker. PDO ipler yok olurken cilt altında yoğun kollajen oluşturarak yüzün uzun süre gergin kalmasını sağlarlar. Bu şekilde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanacağından ve iğneler çok ince olduğundan acı hissi yok denecek kadar azdır. 30-40 dakika kadar kısa süren bu işlem kişiyi rahatsız etmemektedir.

İşlem sonrasında iğnenin giriş noktalarında kızarıklık, nadiren de ufak tefek morluklar oluşmaktadır. Kızarıklıklar 1-2 saat içinde yok olacaktır. Morluklar ise 1 hafta içinde geçmektedir.

İp askılama işleminde daha kalın (cog) ipler kullanılmaktadır. Yanaklar çene ve boyun için özel yerleştirilen iplerle özellikle yüz derisindeki yaşla birlikte gelişen yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkmalar toparlanır, yüz ovali belirginleştirilir ve yüze gençlikte olduğu gibi üçgen görünüm verilmeye çalışılır.