Ameliyatsız İplerle Yüz Germe Ankara

ÖRÜMCEK AĞI VE İP ASKI YÖNTEMİ

Yüzümüz yaşla beraber aşağıya doğru sarkmaya başlar. Cilt sıkılığımız azalır, yüz ovalimiz giderek bozulmaya başlar. Yüzdeki bu sarkmayı durdurup toparlamak için artık günümüzde ameliyatsız birçok yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri vücut tarafından tamamen yok edilen PDO (Polydioxanone) ipler kullanarak yüzü germektir. Bu yöntem klasik iple yüz germe yönteminden çok farklıdır ve çok daha güvenlidir. Cilt altına yerleştirilen ipler 6-8 ay içinde tamamen erirken kollajen artarak yüzü yukarı doğru çeker. İlk olumlu etkiler ipler yerleştirilir yerleştirmez başlar ve 1-2 ay içinde maksimuma ulaşır. Kalıcılığı 1-1.5 yıldır.

Özel iğneler sayesinde cilt altına yerleştirilen ipler, bir çeşit ağ örerek (örümcek ağı) yüzü yukarı doğru çeker. PDO ipler yok olurken cilt altında yoğun kollajen oluşturarak yüzün uzun süre gergin kalmasını sağlarlar. Bu şekilde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanacağından ve iğneler çok ince olduğundan acı hissi yok denecek kadar azdır. 30-40 dakika kadar kısa süren bu işlem kişiyi rahatsız etmemektedir.

İşlem sonrasında iğnenin giriş noktalarında kızarıklık, nadiren de ufak tefek morluklar oluşmaktadır. Kızarıklıklar 1-2 saat içinde yok olacaktır. Morluklar ise 1 hafta içinde geçmektedir.

İp askılama işleminde daha kalın (cog) ipler kullanılmaktadır. Yanaklar çene ve boyun için özel yerleştirilen iplerle özellikle yüz derisindeki yaşla birlikte gelişen yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkmalar toparlanır, yüz ovali belirginleştirilir ve yüze gençlikte olduğu gibi üçgen görünüm verilmeye çalışılır.

İPLE YÜZ GERME – İP ASKI YÖNTEMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

İple yüz germe nedir?

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir ameliyatsız cilt germe yöntemidir. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi yaratan özel üretilmiş ipliklerin, ince iğne veya ucu künt kanüller yardımıyla cilt altına yerleştirilmesiyle yapılır. Bu uygulamada kullanılan iplikler çeşitli tipte ve uzunlukta, polidioksanon (PDO) yapısında ve insan dokusuna uyumludurlar. Bu ipler ameliyatlarda dikiş için kullanılan ipler olup, dokumuzla uyumludur ve zaman içinde kendiliğinden erir.

İple yüz germe nasıl yapılır?

İşlem öncesinde lokal anestezik bir krem uygulanarak işlemin daha konforlu hale getirilir. İplikleri taşıyan iğneler deri altına girdikten sonra hemen geri çekilerek ipliğin içeride kalması sağlanır. Yaklaşık 20-30 dakika süren bu uygulamada kişinin ihtiyacına göre kullanılan iplik sayısı değişebilir.

İple yüz germe etkisini nasıl gösterir?

Cilt altına yerleştirilen iplikler yaklaşık 3- 6 ay içinde vücut tarafından eritilirken, etraflarında kollajen lifler oluşturur. Yeni kollajen oluşumu yaklaşık 3 ay içinde tamamlandığından, işlemin sonuçları üçüncü aya doğru daha belirgin olarak görülmektedir. Yöntem hem ciltte gerilme hem de cilt yüzey kalitesinde düzelme yani çizgilerin hafiflemesini sağlamaktadır.

İple yüz germe işleminin etki süresi ne kadardır?

Bu yöntemin etkisi 1-2 yıl arasında değişmekle birlikte her yıl kontrol edilerek daha az sayıda iplikle idame sağlanmalıdır.

İple yüz germe işlemi hangi bölgelerde etkilidir?

Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında
Boyun sarkmalarının giderilmesinde
Kaş kaldırmada
Burun yanak dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde

İple yüz germe işleminin avantajları nelerdir?

Kısa sürede uygulanır
Konforlu ve zararsızdır
Kollajen üretimini tetikler
İnce kırışıklıkları giderir
Kolay ve güvenlidir
Lokal anestezi altında uygulanır
Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir
Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür

İple yüz germe işleminin yan etkileri nelerdir?

Uygulamadan hemen sonra gerginlik hissi, kızarıklık, şişlik ve morluk oluşumu beklenen yan etkilerdendir. İşlem sonrasındaki 1 ay boyunca abartılı gülme, esneme, masaj, sakız çiğneme gibi yüz cildinin gerilmesi ya da aşırı hareket etmesine neden olabilecek yüz mimiklerinin aşırı kullanılması gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

Ankara’da iple yüz germe işleminin fiyatı ne kadardır?

İple yüz germe işlemi kişiye özel bir işlemdir. Fiyat kişiden kişiye değişir.

Ankara’da iple yüz germe – ip askı kampanyaları ve indirimlerinden nasıl haberdar olabilirim?

Gerek websitemizdeki duyurular bölümünden, gerek Instagram ve Facebook sayfalarımızdan güncel iple yüz germe – ip askı yöntemi indirim ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.